«Если человек сам следит за своим здоровьем, то трудно найти врача, который знал бы лучше полезное для его здоровья, чем он сам»
Сократ

История городской детской стоматологической поликлиники.

             До 1958 года стоматологическая помощь детям г. Николаева оказывалась в городских детских поликлиниках. Функционировало 3 стоматологических кабинета, в которых прием зубные врачи: Бабаджан И.И., Чащина Н.В., Шах СМ.. Организованное детское население не было охвачено профилактическими осмотрами, не проводилась плановая санация. Стоматологическая помощь детям оказывалась только по обращаемости.

                Благодаря большим усилиям , энтузиазму заслуженного врача Михайловой Тамары Назаровны администрация горисполкома выделило помещение на первом этаже жилого дома по ул.Лягина 29-А. и 29 декабря 1958 года в городе открылась детская стоматологическая поликлиника на 25 врачебных должностей.

Детальніше...

Історія офтальмологічної служби м. Миколаєва

95% інформації про навколишній світ ми отримуємо завдяки органам зору. З появою земської медицини у другій половині XIX ст. і розвитком загальної хірургії з'явились перші паростки хірургічних втручань на очах. Частіше це були втручання при травмах ока та вилучення трахоматозних зерен на повіках.

В Миколаївській області витоки офтальмології відносять нас до другої половини ХІХ ст. За даними звітів міської управи Миколаєва і Херсонської губернської земської медицини, серед населення, яке страждало на трахому та інші хвороби, відмічалось зростання зниження зору і сліпоти. В міській лікарні лікуванням хвороб очей займався Климентій Антонович Хоміцький, хірургічна діяльність якого обмежувалась видаленням трахоматозних зерен у роговиці та повік, підбором окулярів при порушеннях зору, надання медичної допомоги при травмах ока. Фактично офтальмологічної служби до 1929 р. на Миколаївщині не було. До створення (1937 р.) Миколаївської області медичну допомогу хворим надавали підготовлені окулісти в амбулаторно-поліклінічних установах та стаціонарах при травмах ока.  У 1937 р. при обласній лікарні були розгорнуті очні ліжка, ініціатором яких був А.Д. Криницький.

Детальніше...

Городская урологическая служба. Урологическое отделение БСМП

Урологическое отделение больницы скорой медицинской помощи на 60 коек организовано в 1974г.

До этого момента специализированного стационарного отделения в г. Николаеве не было. Стационарная помощь жителям города области   оказывалась   урологическим   отделением   областной  больницы. Амбулаторная помощь жителям города оказывалась урологами поликлиник. Организационный и профессиональный уровень предоставляемой жителям города помощи до 1974г. на  низком уровне, что особенно ярко проявлялось в группе больных гиперплазией   (аденомой)   предстательной   железы.    Многим  больным в этой группе, у которых заболевание осложнилось задержкой мочи, выполнялась калечащая (паллиативная) операция   эпицистостомия, при которой устанавливалась трубка в мочевой   пузырь на постоянной основе, так как проведение радикальнойоперации (удаление аденомы) производилась травматично, с большой кровопотерей, сопровождалось высокой смертностью (в республике 4%) и требовало наличия исходного крепкого здоровья у пациента.

Детальніше...

Історія розвитку пульмонологічної служби в м. Миколаєві

Відомо, що третина з усіх захворівших на рік – це випадки бронхолегеневої патології. Також відомо, що 25% з тих, хто знаходиться на диспансерному обліку у терапевтів, це також пацієнти з захворюваннями дихальної системи.

У нашому місті вперше почали працювати лікарі-пульмонологи у міських поліклініках у середині 80-х років, тобто більше 20 років тому. В той час пульмонологи в поліклініках займались лікуванням, профілактикою, диспансеризацією таких важких захворювань як бронхіальна астма, хронічні бронхіти, важкі пневмонії, бронхоектатичні хвороби, легеневі абсцеси. Значна група хворих складала особливо важку та небезпечну категорію, яка вимагала спеціалізованої пульмонологічної допомоги. Усвідомлюючи потребу в спеціалізованій стаціонарній допомозі хворим пульмонологічного профілю, заступник головного лікаря міської лікарні №1 Лукіна Р.С. звернулась з пропозицією відкрити на базі міської лікарні №1 пульмонологічного відділення.

Детальніше...

Історія розвитку міської поліклініки №4

Історія міської поліклініки №4 має початок з1922 р., коли на  вул. 2-ій Слобідській була заснована міська амбулаторія №2, очолювана Козаковим С.В.           
У 1935 р амбулаторія була  переведена до приміщення на  вул. Мархлевського, А № 82 .

Детальніше...

Історія охорони здоров'я в Миколаєві

Днем заснування Нової Верфі, згодом стала Миколаєвом, вважається 27 квітня 1789 року. Цим числом датовано розпорядження Потьомкіна Фалеєву "Завести верф на Інгулі".

Стрімкий розвиток верфі і перетворення її в місто було обумовлений активними бойовими діями, які вела Росія на своїх південних рубежах. Від моменту заснування Миколаєву було призначено бути закритим містом стратегічного значення,. Військово-морською базою півдня Російської Імперії. Це наклало свій відбиток і на розвиток його системи охорони здоров'я. Будівництво суднобудівного заводу, морського та річкового портів, механічного заводу, низки майстерень і мануфактур вимагало розвитку відповідної медичної служби.

Детальніше...

Нове на сайті

Попередня Наступна

Святкування Дня медичної сестри в ЦПМСД № 2

07 трав. 2014

До міжнародного дня Медичної сестри 24.04.2014 р. в Центрі первинної медико - санітарної допомоги № 2 відбувся конкурс на «Кращу...

Детальніше

Тиждень імунізації

05 трав. 2014

   Завершився  Всеукраїнський тиждень імунізації, протягом якого лікарі міста Миколаєва провели потужну роз’яснювальну роботу щодо причин виникнення, лікування та наслідків...

Детальніше

Зустріч міністра охорони здоров'я Олега Мусія з медичною громадою Миколаєва та області

28 квіт. 2014

28 квітня 2014р. під час робочого візиту по Миколаївщині Міністр охорони здоров‘я України Олег Мусій відвідав заклади охорони здоров‘я...

Детальніше

Доброчинці взялися помогати незрячим дітям побачити світ.

28 квіт. 2014

20 днів квітня – стільки часу відведено на IX акцію Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» під гаслом «Я хочу...

Детальніше

Дитина потребує допомоги! ДОПОМОЖЕМО РАЗОМ!

24 квіт. 2014

Ладейщиковій Марії Юр‘євні, яка народилась 26.12.2001р., поставлено діагноз ідіопатичний дерматоміазит, вторинний остеопороз. В даний час у дитини важке загострення хвороби,...

Детальніше

Серце до серця

24 квіт. 2014

        В  м. Миколаєві  з 7 по 28 квітня 2014 року  проводиться обласний етап IX Всеукраїнської благодійної акції «Серце до...

Детальніше

Гаряча лінія

гаряча лінія МОЗ
0-800-801-333
з 9.00 до 18.00

Статистика